6 grudnia 2011

Oliwki z Andaluzji

Jakość przed ilością – tak brzmi motto hiszpańskiej firmy Aldalucia Soap Company. Firma ta jest producentem m.in. mydeł opartych na bazie oliwy z oliwek.

Mydłem kastylijskiem nazywamy każde mydło, które jest wytworzone w oparciu o oleje roślinne. Pierwsze takie mydła zaczęto wytwarzać w hiszpańskiej Kastylii. Przez wieki nazwa ta przyjęła się dla wszystkich roślinnych mydeł.

Mydła firmy Andalucia Soap Company powstają w oparciu o nierafinową oliwę z oliwek. “Zielone złoto” - tak nazywają Hiszpanie swoją oliwę – użyte w mydłach pochodzi od lokalnego małego właściciela gaju oliwnego z prowincji Malaga.

Korzyści płynące ze stosowania oliwy z oliwek w pielęgnacji skóry są nie do przecenienia.

W produkcji mydeł wykorzystuje się oleje tłoczone na zimno. Taki sposób tłoczenia pozwala na zachowanie wszystkich cennych, nawilżających składników oliwy.

Mydło to powstaje w procesie zmydlania na zimno. Oliwa z oliwek nie jest ogrzewana powyżej temperatury tłoczenia. Dzięki temu mydło bogate jest w naturalną glicerynę, która ma właściwości zatrzymywania wody w naskórku. Cały proces wytwarzania mydła odbywa się ręcznie. Po pocięciu mydła na kostki i ostemplowaniu każdej charakterystycznym znaczkiem “AS” mydło schnie w ciepłych promieniach śródziemnomorskiego słońca.

Jednym z kastylijskich mydeł pochodzących z gorącej Andaluzji, które wypróbowałam jest Aloe vera. Mydło jest kremowe. Delikatna piana wyjątkowo łagodnie pielęgnuje skórę. Skóra po użyciu tego mydła sprawia wrażenie nawilżonej. To także za sprawą aloesu. Takie mydło może być używane nawet przez osoby o najbardziej wrażliwej skórze.

Skład mydła jest bardzo prosty. Zawiera tylko oliwę z oliwek, aloes i naturalny barwnik, chlorofil.

Mydła kastylijskie z Andalucia Soap Company nie są testowane na zwierzętach.


Kastylijskie mydła można kupić w Biolanderze.
Zapraszam na zakupy.
Z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej !

1 komentarz:

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...