18 grudnia 2011

Kosmetyki mineralne? Oczywiście, że tak!

Kosmetyki mineralne szturmują nasz rynek. Trudno zorientować się z tym wszystkim. Czym różnią się od klasycznej kolorówki, która atakuje nas w każdej drogerii i perfumerii? W czym są lepsze dla naszej urody. Po kolei. Najpierw trochę historii.Kosmetyki mineralne są to kosmetyki, które składają się jedynie czystych pigmentów mineralnych. Zostały wynalezione w USA jako kosmetyki do zastosowania po zabiegach chirurgii plastycznej.
Po takich zabiegach nie można zastosować zwykłego makijażu, ponieważ wywołałby on podrażnienia, zapchał by pory skóry i ją wysuszył.
Szybko okazało się, że te kosmetyki są świetne nie tylko po zabiegach, ale również do codziennego makijażu. Kosmetyki mineralne polubiły kobiety, które cenia sobie makijaż, któego nie czuć na twarzy.

Kosmetyki mineralne zawierają w 100% naturalne składniki. W ich skład wchodzą czyste minerały np. tlenek cynku, tlenki żelaza, dwutlenek tytanu, mika.

Dzięki temu, że te kosmetyki zawierają wyłącznie czyste minerały, mają one mnóstwo zalet.
Oto niektóre z nich:

 • nie zatykają porów,
 • nie powodują alergii,
 • zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB
 • tworzą barierę między skórą a środowiskiem i zanieczyszczeniami na jakie jesteśmy codziennie narażeni,
 • zapobiegają nadmiernemu wysychaniu skóry
 • nie podrażniają skóry,
 • wodoodporne (można w nich pływać)
 • nie zawierają wypełniaczy tj. talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące
 • czyste minerały nie są w stanie przenosić bakterii
 • mają nieograniczony termin ważności (minerały nie ulegają rozkładowi)

Główne składniki kosmetyków mineralnych:

Mika jest minerałem zaliczanym do krzemianów. Stanowi podstawowy wypełniacz w kosmetykach mineralnych. Dzięki jej dodatkowi kosmetyki działają rozświetlająco, a cera jest promienna. Drobinki miki działają jak pryzmaty, odbijając i rozpraszając światło, dzięki czemu ukrywają niedoskonałości skóry.

Dwutlenek tytanu jest najlepszym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.

Tlenek cynku łagodzi i uspokaja skórę, ma właściwości przeciwzapalne, stanowi filtr UV.

Tlenki żelaza wstępują w barwach żółtej, czerwonej i czarnej pod nazwami żółcieni, czerwieni i czerni żelazowej. Łącząc np. żółcień i czerń otrzymujemy chłodne, ziemiste brązy. Żółcień i czerwień dadzą nam odcienie ciepłe. W zależności od przewagi jednego bądź drugiego składnika otrzymamy ciepłe tonacje żółte lub tonacje wpadające w ciepłe pomarańcze. Połączenie wszystkich trzech tlenków żelaza w odpowiednich proporcjach pozwoli otrzymać praktycznie każdy odcień z gamy brązów. 

Kosmetyki mineralne pozbawione są talku. Talk pomimo tego, że jest naturalnym minerałem jest szkodliwy dla skóry. Badania naukowe dowodzą, że talk posiada właściwości fizykochemiczne odpowiedzialne za powstawanie nowotworu. Ponadto talk z łojem, potem i kosmetykami tworzy izolującą mazistą substancję zaburzającą oddychanie i czynności wydzielnicze skóry. Może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych oraz ropnych gruczołów apokrynowych i łojowych.

Dla mnie to wystrczająco dowodów na to, aby wybrać kosmetyki mineralne.
Wybrałam kosmetyki mineralne firmy Rhea.

A gdzie je kupuję?
Z moim kodem rabatowym ep-0882 zawsze 5 % taniej!

3 komentarze:

 1. przyznam szczerze, że nie mam ani jednego mineralnego kosmetyku. chyba z lenistwa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Spróbuję z czasem przybliżyć te które mam. Trochę się nazbierało kolorków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nareszcie ktoś napisał o mineralkach :) nie kupywałam jak dotad takich kosmetyków bo zwyczajnie nic o nich nie wiem :/

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...