9 grudnia 2011

Domowe porządki

Czas na przedświąteczne porządki. W moim domu już dawno zrezygnowałam, ze wszystkich syntetycznych płynów, proszków i mleczek do prania i sprzątnia. Chcę zdrowo żyć. Dla mnie na takie właśnie życie składa się naturalna pielęgnacja ciała, pranie z użyciem proszków, które nie zawierają fosforanów i enzymów. Sprzątając dom także chcę używać dobrych, zdrowych dla mnie i otoczenia produktów.

Harmonie Verte to linia środków czyszczących i piorących opartych na naturalnych surowcach, których producentem jest francuska firma Laboratoire GRAVIER.Produkty Harmonie Verte nie zawierają:

 • syntetycznych środków powierzchniowo czynnych,
 • siarczanów,
 • alergenów,
 • fosforanów,
 • barwników,
 • syntetycznych zapachów,
 • enzymów,
 • EDTA .

Na ten ostatni składnik chcę zwrócić uwagę. W kosmetykach i chemii gospodarstwa domowego pełni rolę stabilizatora. Działa kancerogennie, podrażnia skórę i błony śluzowe.

Płynem na bazie mydła marsylskiego posprzątacie cały dom.
Wiem, że powiecie o płynie, który jest do wszystkiego, że jest do niczego.
Spróbuję jednak obronić moją tezę. Dobrze czyści wszystkie powierzchnie. Podłogi lśnią, armatura błyszczy. Powierzchniom drewnianym nie zaszkodzi ten płyn. Wyjątkowo nie lubię sprzątania w rękawiczkach. Kiedyś była to konieczność, aby nie doprowadzić do totalnej dewastacji skóry rąk. Odkąd używam naturalnych produktów nie ma takiej potrzeby.

Płyn do czyszczenia na bazie mydła marsylskiego zawiera od 15 % do 30 % anionowych środków powierzchniowo czynnych uzyskanych z olejów roślinnych (z orzechów kokosowych lub cukru palmowego). Perfumowany jest olejkami eterycznymi. Litrowa butelka z podziałką miarową jest poręczna. Łatwo dzięki temu wlać do wody odpowiednią ilość płynu.  Ma także ciekawy dziobek do lania płynu. Nic się nie rozleje.

Na wiadro wody wystarczą 2 nakrętki płynu (60 ml).

Produkt ten ma zapach mydła. Posprzątny dom pachnie czystością i świeżością.

Produkty linii Harmonie Verte nie są testowane na zwierzętach. Posiadają certyfikat Nature & Progres.

Sprzątanie z takim płynem to sama przyjemność.Zapraszam na zakupy do Biolandera
Z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej!1 komentarz:

 1. zapraszam do mnie na rozdanie do wygrania 100zł
  www.styliowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...