14 października 2012

To co dobre kończy się .... czyli „Projekt denko naturalnych kosmetyków” według Bianki - odsłona wrześniowa

Dopiero w połowie października przychodzę z moim wrześniowym denkiem.
Tak jak najlepszymi przyjaciółmi kobiety są diamenty, tak najlepszym przyjacielem blogerki jest oczywiście aparat fotograficzny.
Wczoraj z samego rana pojechałam do serwisu odebrać mojego kochanego przyjaciela. Prawie trzy tygodnie bez niego były niesamowita męczarnią. Już wczoraj wczesnym popołudniem ruszyłam zatrzymywać jesienne chwile w obiektywie. Ciepła, miękka barwa jesiennego światła wyczarowuje niesamowite obrazy. Pokazałam Wam ich kilka. Bardzo lubię fotografować jesień.
Dzisiaj już czas na kosmetyki.
Moje wrześniowe denko jest bardzo skromne. Latem uzupełniałam moje kosmetyczne zapasy. Jak wielokrotnie podkreślałam naturalnych kosmetyków używam znacznie mniej. Są takie produkty , których nie ma w mojej łazience.
We wrześniu zniknęły dwa mydełka i jeden szampon.
 
 
Oba mydełka, mimo, że różnych producentów, mają jedną cechę wspólną. Oczywiście poza tą, że są to mydła naturalne. Oba zostały wytworzone w procesie zmydlania na zimno. Bogate więc są w naturalną glicerynę. Mówię o Alepii jaśminowej (klik) i mydełku Gaiia Le tonique (klik).
Trzecim kosmetykiem jesz szampon Argile Provence Wzmacniający z zieloną glinką. Na jego recenzję przyjdzie jeszcze poczekać. Jeśli chodzi o szampony mam taką zasadę, że szamponu nie recenzuję po zużyciu tylko jednego opakowania. Wyjątkiem był litrowy Douce Nature. Muszę być pewna stałości działania szamponu. Ostatnio czytałam kilka recenzji szamponów rosyjskiej marki Natura Siberica. Na początku dużo zachwytów, a potem w komentarzach informacje, że jednak coś nie tak. Dla mnie jest ważne, że na szampon przy pierwszym myciu jak i tym n-tym moje włosy zareagują tak samo.
Pora na finansowe podsumowanie. Koszt kosmetyków to 77,00 zł.
Pewnie już za dwa tygodnie kolejne denko. Zapowiada się równie skromnie.
Moje kosmetyki pochodzą ze sklepu Biolander.
 
 

5 komentarzy:

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...