13 stycznia 2012

Glinka glince nierówna

Charakterystyczną cechą glinek jest duża zawartość krzemu. Pierwiastek ten będący katalizatorem wielu reakcji metabolicznych szczególnie korzystnie działa na naszą skórę. Z tego powodu glinki znajdują zastosowanie w leczeniu wielu problemów skórnych (trądzik pospolity i różowaty, stany zapalne, owrzodzenia, obrzęki, choroby bakteryjne i grzybicze). Krzem wzmacnia nasze paznokcie i włosy. Pozytywnie wpływa na stan naczyń krwionośnych uszczelniając ich ścianki. Reguluje czynności gruczołów łojowych i regeneruje tkanki, polepsza ich odżywianie i ukrwienie. Krzem wpływa na dobry wygląd skóry.


Glinki dzięki zawartości krzemu działają na skórę regenerująco i stymulująco. Właściwości antybakteryjne oraz zdolność absorbowania z powierzchni skóry zanieczyszczeń szczególnie korzystnie wpływa na cery trądzikowe.
Właściwości lecznicze glinek zależą od złoża. Glinki wydobywane są z wnętrza ziemi z głębokości od około 20 do ponad 70 metrów. Najcenniejsze są glinki zielone, pochodzące z najgłębszych pokładów. Działają one silniej od innych glinek. Z tego powodu nie służą dobrze wrażliwszym typom skór. Właściciele delikatnych cer powinni więc wybierać raczej glinki białe, czerwone lub różowe, które działają łagodniej.
Maseczki glinkowe i okłady każda z nas może przygotować sobie w domowym zaciszu.
Co się kryje za kolorami?
Barwa glinek zależna jest od obecnych w niej minerałów. Inny skład chemiczny poszczególnych glinek warunkuje również ich różne działanie.
Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest wyjątkowo bogata w makro i mikroelementy m.in. związki krzemu, magnezu, fosforu, potasu, sodu. Ma świetne właściwości absorpcyjne, antybakteryjne, ściąga pory skóry, przyspiesza procesy gojenia się stanów zapalnych. Dodatkowo działa odżywczo. Dostrcza skórze całe bogactwo pierwiastków. Glinka ta ma najsilniejsze działanie ze wszystkich rodzajów glinek. Polecana jest szczególnie do pielęgnacji cery łojotokowej, tłustej. Leczniczo glinkę tą w postaci okładów można stosować na złamania, zwichnięcia, obrzęki. Świetnie działa w zabiegach na cellulit i ujędrniających.

Glinka biała zawiera krzem, żelazo, potas, magnez, tytan, sód, wapń, duże ilości glinu. Działa łagodnie, koi skórę i uspokaja.Dobrze więc służy cerom suchym, wrażliwym, ze skłonnościami do powstawania zmarszczek. Łagodnie ściąga pory, wspomaga gojenie się ran i stanów zapalnych. Jak każda glinka odświeża, odżywia i wygładza skórę oraz poprawia mikrokrążenie skórne. Może być stosowana przy rozszerzonych naczynkach.

Glinka czerwona jest bogata w krzem, aluminium, żelazo, potas, magnez, wapń i mangan. Szczególnie dobrze działa na skórę wrażliwą - tłustą i mieszaną, z rozszerzonymi narzynkami krwionośnymi. Wspomaga leczenie trądziku różowatego i wzmacnia naczynia krwionośne. Odświeża i wygładza, działa odżywczo, absorbuje ze skóry zanieczyszczenia i toksyny, łagodnie ściąga pory.
Glinka żółta przypomina składem czerwoną glinkę, ale zawiera więcej żelaza, co wzmacnia jej właściwości regeneracyjne. Żelazo niezbędne jest do prawidłowej budowy komórek skóry, włosów, paznokci. Glinka ta korzystna dla cery mieszanej.
Zarówno glinka czerwona jak i żółta szczególnie polecane są do pielęgnacji skóry dojrzałej.


Glinka różowa stanowi połączenie dwóch rodzajów glinek, czerwonej i białej. Polecana jest do pielęgnacji delikatnej i skłonnej do alergii skóry ze względu na szczególnie delikatne, kojące działanie.Stosowanie glinek jest bardzo proste. Wystarczy opowiednią ilość glinki rozmieszać z wodą do konsystencji papki i już mamy maseczkę gotową.
Duży wybór glinek i gotowych maseczek znajdziemy w Biolanderze.
Z moim kodem rabatowym ep-0882 5 % taniej!

1 komentarz:

  1. Właśnie wczoraj czytałam o glinkach, chyba zdecyduję się na zieloną:)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...