28 stycznia 2012

Delikatne i suche włosy polubią czerwoną glinkę ...

Odkrywam bogactwo, które daje Matka Natura w postaci glinek. Glinkowe maseczki są znane, aczkolwiek uważam, że nie doceniamy ich wartości w dbaniu o urodę. A szampon z glinką ? Znacie jakiś? Szampony wykorzystujące myjące właściwości glinek nie są popularne. Na polskim rynku znam tylko dwie marki, które oferują szampony z glinką, obie francuskie. Chciałabym przedstawić Wam szampon z czerwoną glinką francuskiej firmy Laboessential.



Szampon z czerwoną glinką jest przeznaczony do włosów suchych. Nie mam klasycznych suchych włosów. Przesuszone są tylko końcówki włosów. Wybierając ten szampon myślałam o odżywczych właściwościach oleju arganowego i oleju z dzikiej róży niż o glince. Czerwona glinka stanowi bazę tego szamponu. Szampon z cząsteczkami glinki wykazuje naturalne właściwości detergentu. Nie lubię słowa detergent, bo bardzo źle się kojarzy. Może powinnam napisać, że glinka ma właściwości myjące? Glinka w połączeniu z wodą powoduje zmianę napięcia powierzchniowego. Tym samym sprawia, że zanieczyszczenia nagromadzone na włosach wraz z wodą zostają usunięte.
Glinka czerwona jest bogata w krzem, aluminium, żelazo, potas, magnez, wapń i mangan.

Samą glinką i wodą ciężko byłoby umyć włosy. W szamponie tym dlatego znajdują się łagodnie myjące środki pochodzenia roślinnego (Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate ). Jak już wspomniałam dla nawilżenia i odżywienia suchych włosów dodano oleju arganowego i oleju z dzikiej róży. Regenerujące właściwości tego szamponu uzyskano także dzięki wodzie lawendowej. Szampon ten bogaty jest w olejki eteryczne. Wymienić należy olejek cedrowy, szałwiowy, ylangowy oraz geraniowy. Zatrzymam się przy olejkach eterycznych z tego szamponu. Olejkom ylangowemu i geraniowemu poświęciłam całe posty. Dla przypomnienia wspomnę tylko, że olejek ylangowy stosowany na skórę zmniejsza przetłuszczanie skóry i wypadanie włosów. Antyseptyczne właściwości olejku geraniowego wykorzystuje się w leczeniu skóry dotkniętej łupieżem. Jako ciekawostkę muszę dodać, że olejek geraniowy stosowany jest w zwalczaniu wszy. Podobne działanie ma także olejek szałwii lekarskiej.
W walce z suchą skórą, łamliwymi paznokciami i włosami, wypadaniem włosów wykorzystywane jest olejek cedrowy (Cendrus atlantica). Istnieje wiele odmian drzewa cedrowego. Najsłynniejsze są cedry z gór Atlasu, z Libanu i Himalajów. Najcenniejszy olejek cedrowy pochodzi z marokańskich cedrów. Charakteryzuje się balsamicznym, drzewnym zapachem. Współczesna medycyna ludowa wykorzystuje olejek cedrowy do leczenia wszelkich chorób skórnych.
Efektem stosowanie szamponu z czerwoną glinką są puszyste dobrze układające się włosy. Moje suche końcówki włosów są odpowiednio nawilżone. Cebulki włosów skorzystały z minerałów zawartych w glince oraz z dobrodziejstw olejków eterycznych.
Stosując ten szampon ważne jest, aby chodź na kilka minut pozostawić go na włosach, po to, aby włosy mogły wykorzystać bogactwo składników w nim zawartych.
I jeszcze jedna ważna rzecz. Szampon ma zapach glinki. Olejki eteryczne odrobinę go perfumują. Szampon dobrze rozprowadza się na włosach. Nie wytwarza nadmiernej ilości piany. Ma barwę terakoty. Moich naturalnych blond włosów zawarta w szamponie glinka nie przyciemniła. Bez obaw mogą więc ten szampon stosować blondynki.




Delikatnym i suchym włosom polecam
szampon z czerwoną glinką

Zapraszam na zakupy do Biolandera!

Z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej!


8 komentarzy:

  1. ciekawa ta glinka przyznam, Kochana napisalas mi prywatna wiadomosc ale gdzie na blogerze?ni eogarnbiam bogera do konca i nei wiem gdzie ta wiadomosc:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na maila, który jest przypisany do bloga. Musi być w Twojej poczcie.

      Usuń
    2. poczte sprawdzam 5 razy dziennie normalnie..i nie mam nic:( czy to będzie duzy problem jezeli przeslesz jeszcze raz w razie czego podaje maila monia.hytros@gmail.com

      Usuń
  2. nie spotkałam się z glinką w kosmetykach do włosów :O

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam kosmetyki naturalne, również jestem zwolenniczką eko kosmetyków w przeciwieństwie do produktów chemicznych, które albo sa obojetne dla naszej skóry i w żaden sposób jej nie pielegnują a co gorsze mogą negatywnie wpływać na cały nasz organizm.

    Bianko a mogłabys podać skład (inci) tego szamponu??? będę wdzięczna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podaję skład - w przypadku pytań proszę o kontakt.
      Inci: Aqua (Water), cocomidopropyl betaine, Coco glucoside and glyceryl oleate, Illite (red clay), Lavandula angustifolia P.mill water, Rosa canina (rosenship oil), Argania spinosa oil, Cendrus atlantica, Salvia oficinalis, Cananga odorata, Pelargonium odoratnissimum, Sodium dehydroacetate, Potasium sorbate, Citric acide, Citronellol, Garaniol.

      Usuń
    2. Umknęły mi : Sodium chlorure, Benzyl benzoate, Linalool. Teraz to już wszystko.

      Usuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...