20 września 2011

Olejek eukaliptusowy

           Olejek eukaliptusowy (Eucaliptus globulus Labill.) otrzymuje się z rosnącego głównie w Australii wiecznie zielonego drzewa eukaliptusowego zwanego po polsku rozdąb, osiągającego wysokość do 25 m.
Pod koniec XVIII wieku dwóch lekarzy, John White i Dennis Cossiden, poddało destylacji Eucaliptus dives. Miało to miejsce oczywiście w Australii, gdzie Góry Błękitne w Nowej Południowej Walii otrzymały swoją nazwę ze względu na niebieską mgiełkę ulatniającą się z żywicy eukaliptusa i okrywającą całą okolicę.


 Istnieje wiele odmian tego drzewa dających olejek o zbliżonych jak i bardzo odmiennych właściwościach. W aromaterapii używa się olejku z odmiany globulus (główny składnik eukaliptol 60-70 %) i rzadziej citriodora (główny składnik citronellal 65-85 %).

Olejek eukaliptusowy jest cudownie różnorodny. Latem chłodzi ciało, a zimą je chroni. Jest antyseptykiem, antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym. Badania wykazały, że 2 % roztwór tego olejku rozpylony w powietrzu zabija 70 % bakterii Staphylococcus. Najlepiej znany jest ze skuteczności w walce z kaszlem i przeziębieniem. Daje dobre efekty przy masowaniu sforsowanych mięśni.

Bio olejek eukaliptusowy do nabycia na Biolander.com


Z moim kodem rabatowym ep-0882 aż 5 % taniej!
Inne cenne bio olejki eteryczne z rabatem 5 % znajdziecie TUTAJ
KOD RABATOWY ep-0882.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...