30 września 2011

Woda różana

Nie bez przyczyny wspomniałam genialnego lekarza, botanika i filozofa – Avicennę.
Ten żyjący w X wieku w Konstantynopolu medyk napisał ponad sto ksiąg, z których pierwsza została poświęcona korzystnemu dla zdrowia i urody działaniu róży. Jednak na długo przed nim, greccy medycy, Dioskurides i Galen, również byli pod wielkim wrażeniem leczniczych właściwości płatków róży. Starożytna Persja słynęła z uprawy róż. Królowa kwiatów także i dzisiaj doceniana jest w pielęgnacji urody.

Olejek różany jest jednym z najcenniejszych w aromaterapii. Aby otrzymać 1 kg olejku potrzeba aż 4 ton płatków! Olejek różany pozyskuje się z kilku odmian róży (francuska “rose de mais”, róża krymska). Ten najcenniejszy, najlepszy jakościowo otrzymuje się z odmiany damascena uprawianej w Bułgarii w słynnej Dolinie Róż (Kazanłyk). Również marokańska róża damasceńska słynna jest na całym świecie. Jej największe plantacje porastają dolinę rzeki Sus.

Woda różana ma właściwości łagodzące i rozjaśniające, nawilża skórę. Jest także naturalnym kosmetykiem przeciwzmarszczkowym. Regeneruje skórę wrażliwą i przesuszoną, że skłonnością do pękających naczynek. Sprawia, że skóra staje się elastyczna, promienna i jedwabiście gładka. Która z nas nie marzy o takiej cerze?

Woda różana może być stosowana do przemywania twarzy, dekoltu, dłoni i całego ciała. W krajach arabskich używają jej nie tylko kobiety. Mężczyźni wodę różaną stosują po goleniu. Ma ona niepowtarzalny, ciepły, kwiatowy, miodowo-malinowy zapach róży. Na skórze pozostawia delikatny, uspokajający zapach świeżo zerwanych płatków różanych zatrzymując cudowny nastrój relaksu i ukojenia.

Poznałam wody różane kilku firm. Używam jej głownie jako toniku. Służy także do przyrządzania maseczek z Rhassoul i Beloun.
Najlepszą znalazłam w Biolanderze.

Jakość tej wody potwierdzają certyfikaty.Z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej.

1 komentarz:

  1. tak to prawda woda różana świetnie działa na skórę i nie tylko!

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...