22 października 2011

Gaiia - mydło, którego Ziemia oczekiwała ...

Piękne rzeczy powstają z fascynacji naturą i pasji tworzenia. Przypuszczam, że tak właśnie narodziła się gama mydeł Gaiia.
Twórcy marki Gaiia mówią o sobie: “Naszą filozofią są produkty, mydła, które można podsumować w jednym zdaniu: mydła naturalne dla wszystkich!”

Ta filozofia przekłada się na "dobór najlepszych olejków eterycznych, wyselekcjonowanych z najlepszych plantacji. Dobór najlepszych producentów, którzy dostarczają składniki do wyrobu ręcznego mydeł Gaiia". Tylko z takiego zaangażowania może powstać produkt najwyższej jakości!

Marka Gaiia jest dostępna w Polsce od niedawna. Przedstawicielem marki jest Biolander.



Gaiia – mydło, którego ziemia oczekiwała - tak brzmi motto na opakowaniu. Ja także na nie czekałam. Lubię dobre mydła. Z bogatej oferty wybrałam mydło “Le puissant” - z tatrakiem, kurkumą, wetiwerem i olejkiem paczulowym. W tłumaczeniu francuskie słowo “le puissant” oznacza kogoś silnego, mocnego.

Jaki jest więc ten mały “mocarz”?


Mydło to powstaje w wyniku procesu zmydłania tłuszczów na zimno. Polega on na niecałkowitym zmydlaniu (hydrolizie) tłuszczów w lekko podwyższonej temperaturze (40-60°C), gdzie wydzielonej gliceryny nie oddziela się, a wytworzone mydło wylewa do form i pozostawia, aby „dojrzało” (w tym czasie następuje całkowite zmydlenie).

Mydła takie są stosunkowo miękkie.

Tak uzyskane mydło bogate jest w naturalną glicerynę. Wszystkie mydła Gaiia powstają z oleju kokosowego, oleju palmowego, otrębów ryżowych oraz oleju rycynowego.

Aby nadać woń użyto olejków eterycznych.
Znana nam, używana w kuchni przyprawa, kurkuma, pozyskiwana jest z dziko rosnącej byliny w południowej Azji, zwanej ostryżem plamistym. Olejek eteryczny ma korzenny, kamforowy zapach.

Olejek paczulowy (Pogostemon cablin) otrzymuje się z ziela brodźca palczatki uprawianej głównie w Indonezji, na Malajach, wyspach Mauritius i Reunion. Zapach tego olejku jest piękny - surowy, mocny, drzewny i ziemisty.Olejek ten ma właściwości bakterio i grzybobójcze, przydatne w leczeniu różnego rodzaju chorób skóry. Zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie stąd jego zastosowanie w walce z cellulitem.

Olejek wetiwerowy (Vetiveria zizanoides) otrzymuje się z korzeni trawy palczatki nastroszonej rosnącej w krajach podzwrotnikowych. Najlepszy olejek pochodzi z Jawy i Reunion. W medycynie ludowej wetiwer znalazł zastosowanie jako antyseptyk i środek tonujący. Olejek usuwa napięcie mięśni.

Mydło zostało wzbogacone mielonym korzeniem tataraku, olejem jojoba oraz masłem z damarzyka mocnego.

Tatarak zwyczajny (Acorus calamus) jest rośliną wydzielającą silny aromat. Preparaty z zawartością tatraku dodaje się do leczniczych kąpieli uspokajających i wzmacniających. Tatarak pomocny jest w leczeniu stanów zapalnych skóry (łupieżu i łojotoku).

Olej jojoba w tym mydle nawilża. Niezbyt wysoki krzew jojoba (Simmondsia chinensis) jest uprawiany w Ameryce Północnej oraz wielu krajach Azji i Afryki. Ojej pozyskiwany z nasion bogaty jest w tokoferole (witamina E) zapewniające mu niebywałą trwałość (można go przechowywać około 20 lat). 
Masło z damarzyka mocnego (Shorea robusta, hindi: sal) jest prawie u nas nieznane.

W tradycji buddyjskiej pod drzewem sal miał narodzić się Budda. Żywica uzyskiwana z tego drzewa wykorzystywana jest w ajurwedzie.

Dla Was "rozebrałam" mydło na czynniki pierwsze. Sama także lubię wiedzieć z czym mam do czynienia.

"Mocarz" dobrze się pieni, wspaniale oczyszcza oraz perfumuje skórę drzewnymi aromatami. Mydło to spodoba się Paniom oraz Panom.
O jego wartości stanowi również to, że nie zawiera żadnych substancji chemicznych, ani syntetycznych. Nie jest testowane na zwierzętach. Czysta natura!

Zapraszam na zakupy do Biolandera!



Z moim kodem rabatowym ep-0882 - 5 % taniej!




2 komentarze:

  1. Może to i prawda. Jest takie powiedzenie - "piękna miska jeść nie da". A ja uważam, że piękne mydło może skórze przynieść więcej szkody niż pożytku. Proszę się nie zrażać brakiem urody tego mydła. Liczy się to jakie ono jest. Zachęcam do wypróbowania :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...