25 października 2011

Olejek drzewa różanego

Olejek drzewa różanego (Aniba roseaodora) znany powszechnie we wszystkich językach pod francuską nazwą Bois de Rose otrzymuje się z różnych odmian drzew gatunku Aniba rosaeodora. Gatunek ten najlepiej rozwija się w amazońskiej puszczy. W wyniku wytrzebienia ogromych połaci lasów Amazonii olejek drzewa różanego stał się rzadkością, gatunek ten jest chroniony. Olejek otrzymuje się poprzez destylację z parą wodną drewnianych wiórków. Ma on subtelny zapach o charakterze kwiatowym i drzewnym jednocześnie, z delikatną domieszką tonów korzennych. Głównym składnikiem jest linalol. Olejek drzewa różanego ma właścowości bakteriobójcze i dezodorujące, uspokajające i tonujące. Daje dobre efekty przy silnym męczącym kaszlu o podłożu astmatycznym. Łagodzi wszelkiego rodzaju bóle głowy, działa przewciwdepresyjnie i przeciw apatii. Stosuje się go przy uporczywych migrenach.

Przykłady wykorzystania olejku drzewa różanego:


Zestaw I – Depresja i przygnębiebie

- olejek drzewa różanego – 5 kropli
- olejek bergamotowy – 4 krople
- olejek szałwi muszkatołowej – 1 kropla

Stosować w kominku aromaterapeutycznym.


Zestaw II – Ból głowy

- olejek drzewa różanego – 3 krople
- olejek lawendowy – 2 krople

Olejki rozpuścić w łyżce stołowej oleju ze słodkich migdałów i używać do nacierania czoła, skroni i karku 2-3 razy dziennie.


Maseczka do twarzy dla cery podrażnionej i wysuszonej

- ½ kubka jogurtu naturalnego bio
- 1 łyżka oleju ze słodkich migdałów
- 2 krople olejku drzewa różanego

Do miseczki wlać jogurt, dodać olej ze słodkich migdałów i olejek drzewa różanego. Ubijać aż do uzyskania jednolitej kremowej masy.

Nałożyć na twarz i delikatnie wmasować. Pozostawić na 15 minut, następnie spłukać wodą oraz przetrzeć twarz wodą różaną. Odświeżona cera gwarantowana!


Olejku drzewa różanego nie należy mylić z olejkiem różanym. Bywa sprzedawany jako "olejek różany" przez nieuczciwych dostawców. Na zakupach w Biolanderze nie musicie się jednak niczego obawiać.  

Bio olejki eteryczne są najwyższej jakości!

Zakupy mogą stać się jeszcze przyjemniejsze z moim kodem rabatowym ep-0882, bo o  5 % tańsze!

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...