20 sierpnia 2012

Trochę renesansowej poezji ... czyli o dezodorancie z różą, szałwią i aloesem

Przypuszczam, że zadziwia moich Czytelników tytuł tej notki. Kiedy jednak zobaczyłam w Biolanderze ten nowy ałunowy dezodorant jego nazwa „Allons voir si..” skojarzyła mi się z piękną odą Pierre’a de Ronsard. Ten francuski renesansowy poeta był mistrzem w subtelnym opiewaniu uczuć.
"Mignonne, allons voir si la rose…."
Zobaczmy więc jaki jest ten ałunowy dezodorant Allons voir si … Aluny.

Skład jego jest bardzo prosty. Woda różana, woda z szałwii, wyciąg z aloesu, oczywiście ałun i bezpieczne konserwanty.
Jest to dezodorant ałunowy. Pamiętać należy, że sposób działania ałunu jest odmienny od tradycyjnych dezodorantów i blokerów. Ałun nie blokuje wydzielania potu. Działa tylko na baterie znajdujące się na skórze odpowiedzialne za rozkład potu i nieprzyjemny zapach. Pomocnikiem w takim działaniu jest szałwia. Reguluje ona proces pocenia. Działa ściągająco i hamuje wydzielanie potu. Róża i aloes łagodzą podrażnienia. Dezodorant bardzo delikatnie pachnie. W moim odczuciu dominuje zapach szałwii.


Ałunowy dezodorant w formie atonizera bardzo przypadł mi do gustu. Moje ałuny w krysztale lubią się niestety  tłuc. Już dawno temu wybrałam ałun jako naturalny sposób na pocenie się. Muszę przyznać, że przyzwyczaiłam się już do tego, że ałun nie powoduje tego, że przestałam się pocić. Pocę się i traktuję to jako coś zupełnie normalnego.  Ałun nigdy nie da nam ochrony przed poceniem się. Chcę to powiedzieć każdemu, kto nie używał jeszcze ałunu. Dlaczego ? Aby nie było rozczarowania jego działaniem. Dezodorant w formie sprayu jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują ałun, a nie bardzo lubią kryształ mogący się potłuc. Dla dezodorantu tego znalazłam jeszcze jedno ciekawe zastosowania. Doskonale łagodzi skutki ukąszenia komarów.
Dezodorant ten certyfikowany jest przez Ecocert. 99,80 jego składników jest pochodzenia naturalnego, zaś 38,90 % pochodzi z rolnictwa biologicznego.


Ałunowe dezodoranty dostępne są w kilku wersjach zapachowych. Jest także odświeżająca mięta i szałwia.


Kochani, chodźmy zobaczyć jaka jest Aluna!
Dezodoranty Aluny do nabycia w Biolanderze!
Z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej!

2 komentarze:

  1. jestem bardzo ciekawa tego zapachu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapach jest bardzo delikatny, trochę czuję delikatną wodę różaną, trochę ziołową szałwię. Zapach można okreśłić jako subtelny.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...