20 listopada 2011

Otulona ciepłą wonią bursztynu

Wszechstroność bursztynu została wykorzystana w kosmetykach.
Czy czynili tak Fenicjanie wytwarzając mydło?

Nie jest to wykluczone. Fenicjanom przypisuje się wynalezienie mydła, a właściwie sposobu jego wytwarzania. Świat starożytny znał i cenił wysoko nasz rodzimy bursztyn.

Spadkobiercami dawnej mydlarskiej sztuki są mydlarze z Suku Khan Al-Saboun. W centrum gwarnego Trypolisu zatrzymał się czas. Mydło od wieków w tym miejscu wytwarza się tymi samymi metodami.

Od mydlarzy z Khan Al-Saboun pochodzi perfumowane mydło Ambre.

Do mydeł podchodzę jak do dzieł sztuki. Nie ważne, że przeminą z powodu tak prozaicznej czynności jak codzienna toaleta.
Lubię otaczać się pięknymi drobiazgami codziennego użytku. Do takich zaliczam pachnące mydła. Najpierw kartonik. Utrzymany w kolorze czekolady i ciepłego pomarańczu. Stylizowane napisy z nazwą, tłoczony motyw okrętu Fenicjan. A w pudełku – mała kostka owinęta w pasek pergaminu z nazwami innych mydeł. Mydło przypomina barwą spory kawałek czekolady. Ozdobione jest motywem fenickiej łodzi. Wygląda bardzo apetycznie.


Mydło zostało wyprodukowane według tradycyjnej receptury. Wykorzystano najlepsze oleje. Użyto oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno. Olej kokosowy ma za zadanie dopieścić skórę poprzez jej maksymalne nawilżenie. Ciepły balsamiczny otulający zapach zawdzięczamy bursztynowi. Dla nadania pięknego zapachu temu mydlu użyto oleju bursztynowego. Pozyskuje się go z naturalnego bursztynu w procesie suchej destylacji. Ma takie same właściwości jak kawałek bursztynu. Olej bursztynowy jest środkiem dezynfekcyjnym i antyseptycznym. Żywiczy, ciepły zapach jest wyjątkowo trwały. Barwę czekolady mydło także zawdzięcza temu olejowi.

Mydło to nie zawiera żadnych sztucznych barwników, ani konserwantów.

Używanie tej czekoladowej kostki to prawdziwa przyjemność. Delikatnie pielęgnuje skórę, nadając jej ciepły zapach. Mycie ambrowym mydłem działa jak seans aromaterapii. Zapachy są wszak przyjemnością dla duszy!

Po pachnące mydełka od Feniqii zapraszam do Biolandera.
Zakupy z moim kodem rabatowym ep-0882 – 5 % taniej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...