28 kwietnia 2013

Wyspa Chios, święty Izydor i mastyks ... czyli o energetyzującym płynie do kąpieli BioPlasis

Od czasu do czasu lubię poleżeć w wannie z ciepła wodą i pięknie pachnącą pianą. Nie wyobrażam sobie jednak użycia płynu do kąpieli z wysuszającym SLS. Długo szukałam odpowiedniego płynu. Trafiłam na Energetyzujący płyn do kąpieli greckiej marki BioPlasis.

Formuła tego płynu oparta jest o mastyk, oliwę z oliwek i ziołowe wyciągi.
Czymże jest tajemniczo brzmiący mastyks?
Mastyks to  miękka żywica naturalna pozyskiwana z drzewa Pistacia lentiscus rosnącego na greckiej wyspie Chios. Ten unikalny produkt grecki ma właściwości przeciwbakteryjne, działa jako przeciwutleniacz. Zastosowany w paście do zębów posiada właściwości wybielające.

Z mastyksem wiąże się piękna legenda z postacią świętego Izydora z Chios.
Izydor pochodził z Aleksandrii i był wyborowym żołnierzem w pułku komendanta Numeriana. Podczas pobytu wojska na wyspie Chios centurion Juliusz oskarżył Izydora, że nie składa ofiar rzymskim bogom. Wówczas Izydor wyznał swoją wiarę w Chrystusa. Widząc jego niezmienną postawę Numerian kazał go ściąć mieczem.  Według legendy prowadzony na śmierć Izydor płakał z bólu, a tam, gdzie upadły jego łzy, pojawiał się mastyks. Tyle legenda.
Olejek mastyksowy jest unikalnym składnikiem kosmetyków.  Działa przeciwstarzeniowo i przeciwbakteryjnie. Oliwa z oliwek zawarta w tym płynie nawilża. Jest silnym przeciwutleniaczem. Płyn bogaty jest także w aloes oraz wyciągi z rumianku i melisy. Aloes optymalnie nawilża i stymuluje aktywność komórek produkujących kolagen i elastynę. Rumianek działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Melisa działa odprężająco, poprawia nastrój oraz uwalnia od napięcie nerwowego.

Płyn ten pięknie pachnie za sprawą olejku z bergamotki. Kąpiel z tym płynem jest bardzo przyjemna.  I najważniejsze, płyn ten można także stosować jako żel pod prysznic. Wieczorna kąpiel usuwa zmęczenie, a poranny prysznic za sprawą subtelnych aromatów ożywia i wprawia w dobry nastój na cały dzień.
Kosmetyki BioPlasis kupicie tutaj.

6 komentarzy:

 1. Jeszcze nigdy nie miałam kosmetyków z mastyksem. Ciekawa substancja ten mastyks.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie spotkałam się z tą substancją w kosmetykach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skład prosty i przyjazny. Dość oryginalny ten kosmetyk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa substancja - mastyks. A i piękna legenda.

  OdpowiedzUsuń
 5. też nie miałam kosmetyków z mastyksem

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie... Będzie mi miło przeczytać. Jeśli chcesz zapytać - pytaj. Chętnie odpowiem.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...